Kapitolovka: Gwen: 2. kapitola - Mrtvá dívka

24. ledna 2015 v 22:06 | Michelle |  My short stories
Ahoj,
ano, dlouho nebyl článek a poslední povídka byla na Vánoce... A "Gwen" byla naposled v květnu 2014... Pardon! :D
Polepším se, ale berte prosím ohled na to, že ležím doma s chřipkou :/ A ano, taky jsem byla líná psát... Ale kdo někdy není líný psát, že? :D A navíc je teď to pololetí...

Mám nějaké divné období Sherlocka Holmese (to asi díky povinné četbě - "Pes Baskervillský"). Tak mě zase chytly detektivní seriály a tak... Dokonce se koukám na "Elementary" (v češtině - "Jak prosté"). Není to špatné, ale Sherlock se tam nechová dost Sherlockovsky a není tam John Wantson ale Joan Watsonová :( Joan není sama o sobě špatná, je skvělá, ale mám prostě radši, když je to "jen" John... A ani nežijí v Londýně ale v New Yorku :/ A Sherlock je tam (teda byl) drogově závislej, sakra, proč?
(Děkuju Irith za opravu: Tak už vím, že byl Sherlock závislý i v knihách. Ale tady byl v léčebně, měl kvůli tomu asistentku, každý to pořád řeší a je o tom polovina seriálu... ale i tak je ten seriál fajn :) )

No nic, nechme mé kecy být a vrhněme se na povídku :D,,Bydlí támhle." řekla Gwen a ukázala na budovu, která měla minimálně z poloviny opadanou omítku a snad ta nejlevnější okna, která se dala sehnat.
,,To si snad děláš srandu... Jaks to zjistila? Jen tu civíme na mrtvolu holky, která vypadla z okna budovy. Navíc ne z okna té budovy, na kterou ukazuješ..." řekl Fred. Gwen si jen povzdychla a smířila se s faktem, že vždy bude muset vysvětlovat to, co je naprosto zjevné, protože miniaturní mozečky ostatních lidí si to prostě nejsou schopny vyvodit. Rozhodla se, že jim raději řekne všechno, ať nepadají zbytečné otázky - nejen to, jak ví, kde bydlí. Stejně nechápala, jak si ti idiotští policisté mohou vydělávat. Není nic pitomějšího než zdější policie. Gwen tedy začala svým monotóním hlasem bez emocí rychle vysvětlovat:

,,Podívejte se na boty," poukázala Gwen na červené tenisky, které na sobě dívka měla. ,,Jsou zcela obyčejné, nevidím žádnou značku. Nike, Vans... - nic. Navíc je podrážka řádně prošoupaná a rozchozená. No vidíte! Na levé botě se jí už dokonce dělá z podrážky žralok! A džínsy? Klasika - úplé, jak to dívky nosí, na kolenou rozthané, jak je to dnes moderní. Takže taky nic moc extra. Laciné. Ale halenku má od drahé značky, hezky květovaná a moderní. Myslíte, že by si kupovala drahou halenku, když nemá ani na levné boty, které nemají žraloka? Nemá moc peněz, musí jí mít půjčenou nebo ji zdědila. To je ale jedno, hlavní je, že penězi zrovna zavalená není. A proč by teda měla bydlet tady? Proč by padala z okna téhle moderní budovy? Vidíte? Navíc je ten byt moderně zařízený, to je vidět i odsud. Myslíte, že by si mohla dovolit nájem? Jistě že ne... A navíc - nechtějte mi namluvit, že támhle v tom bytě," Gwen ukázala na byt, kde říkala, že dívka bydlí, ,,nevidíte tu skvrnu krve na zdi! Je to první patro a ta skvrna je dost velká, buď jste slepí nebo mám já superzrak. Navíc se na ulici táhne krvavá cestička z tamté budovy do téhle. Ne moc nápadná, ale když je člověk všímavý... Vsadím se, že na schodech či ve výtahu tamtoho i tohohle domu objevíte aspoň malý náznak krve.
Teď jdeme na zranění od střepů. Vidíte snad, že by z nich vytekla nějaká krev? Ne. Tato zranění byla způsobena až po smrti dívky." Gwen najednou změnila hlas na hlubší, než byl její obvyklý a začala parodovat svého nevlastního bratra: ,,Ale Gwen, co ta louže krve pod ní?" Při tom tvářila, jakože vůbec nic nechápe a očima zírala do nikam. Po tom zase nahodila svůj zapálený ale zároveň díky nutnosti vysvětlování znuděný pohled a obvyklý hlas a vysvětlovala: ,,Protože ji zřejmě nezabil pád z okna ale ubodání ostrým předmětem přímo u ní v bytě!" Převrátila mrtvolu na břicho a na jejích zádech mohli všichni vidět hluboké rány. ,,Vrah chtěl nafingovat buď sebevraždu nebo vraždu jiným způsobem, než byla skutečně spáchána. Buď to byl idiot a nebo pitomec."

Všichni na ní zírali s úžasem. Gwen byla u policie teprve týden a už tenhle první případ měla aspoň ze čtvrtiny rozluštěný, sotva viděla místo činu a mrtvolu. Fred se nejdřív mrtvoly bál a ostýchal se na ní třeba jen podívat, ale nakonec to zvládl. Gwen však byla celou dobu v klidu. Upřímě - Fred vlastně nikdy nezažil, že by se Gwen bála. Ani téhle mrtvoly. Freda začal děsit už jen samotný fakt, že Gwen vlastně nic neděsí. Ano, žil s ní a její matkou jen pět let společně se svým otcem, ale i za těch pět let Gwen neprojevila strach. Leknutí ano, na to se ještě aspoň někdy při troše štěstí nachytat dala, ale že by se bála tmy? Nebezpečných lidí či zvířat? To ani náhodou.

Toho večera se šla Gwen projít po Fleet Street. Chtěla přemítat o vrahovi té holky, ale neměla o něm ani představu. Kdyby aspoň mohla znát přátele nebo případné nepřátele dívky, hrubý seznam podezřelých by si už možná udělat mohla.
Jak se tak procházela, skoro si nevšímala okolí. Jen přemýšlela. Ve večerních hodinách tu moc lidí nebývalo a Gwen tu žila celý svůj život, oxidovala na téhle ulici patnáct let, znala ji jako vlastní boty. Takže i kdyby šla se zavřenýma očima, nenarazila by si hlavu o žádný sloup ani zeď. Ale o to teď nešlo. Protože jak tak šla a byla vesele mimo, ucítila, jak jí někdo stojící za ní před obličej cpe nějaký kapesník. Hrozně se lekla, ale pak zase nastoupil rozum Sherlocka Holmese. Fred nikdy nechápal, jak může být tak bez pocitů. Ale tenhle Sherlockův rozum jí lecos vynahrazoval.

Proč mi cpe před pusu kapesník? Ah, fuj, čím je to nasáklý? Omamná látka - dost možná éter. Idiot, ten se přece používá spíš na motýly.
Cítím jeho dech na horní části hlavy, takže měří okolo sto sedmdesáti centimetrů. Je cítit kolínskou a ještě vzhledem k té výšce - musí to být muž. A má.. a..

Pak už jí ta omamná látka skolila. Sesula se na zem a od té chvíle o sobě nevěděla.


Předchozí kapitola: ZDE
Další kapitola: V rozpracování

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Irith Irith | Web | 25. ledna 2015 v 19:00 | Reagovat

Vypadá to fakt zajímavě. Líbí.
Jen poznámka, Shetlock byl drogově závislý, tuším že na heroinu. Je to v knize a pokud sleduješ BBC seriál Sherlock, tak tam také.

2 Michelle Michelle | Web | 25. ledna 2015 v 19:32 | Reagovat

[1]: Áha... ale tady je o tom půlka seriálu :D
A jinak děkuju za hodnocení :D

3 Irith Irith | Web | 26. ledna 2015 v 15:07 | Reagovat

[2]: Jo aha. Já ten film neviděla.
No, v knize používal drogy jako... stimulátor, náhražku mozkového vzrušení, jestli se to dá říct. Prostě když se nudil a neměl žádný případ hodný jeho hlavy, bral drogy.

4 Polly Polly | Web | 26. ledna 2015 v 22:06 | Reagovat

Ta Gwen je fakt dobrá. Klobouk dolů! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama