Kapitolovka: Supernatural, Doctor Who: Vymítání kamene - část 2.

26. října 2014 v 21:09 | Michelle |  My short stories
Čus, lidičky :)
Konečně tu mám další díl povídky o plačícím andělu posedlém démonem. V komentářích se vyskytlo něco, co by tam být mělo - malinká kritika. Ale to je dobře! Neuvědomila jsem si, že Dean a Sam by se asi tak nedivili a další věci. Budu ráda, když mi i ostatní napíšete takovou malou kritiku (prostě upřímnost) do komentářů, o tom to je - tím se člověk zlepšuje, takže tímto ti, Scrat, děkuju :)
A abyste se nedivili, že mám radost z kritiky: kritika není jen záporného významu. Lidi mi prostě napíší, co je na tom fajn a co změnit. Blogera to posouvá dál :)

Ale teď k povídce: Tohle by měl být díl poslední. Není to moc záživný, ale nechce se mi psát o tom, jak Doctor bude Winchestrovi kluky tahat do vesmíru na dáleckou loď nebo do dob Shakespeara... Na tom jsem příliš líná a každá další část by byla tak jednou ob 1-2 měsíce :D
Jakoby nestačilo, že první díl této povídky byl vydán 1. září... :/ :D

Tak si tuhle část užijte, allons-y!,,Ale musíte uznat, že to byla fakt kost, než vytáhla ty tesáky." poznamenal Dean s úšklebkem a opřel se o jeden ze sloupů Tardis.
,,Jak můžeš v téhle situaci myslet na tohle?" zeptal se ho nevěřícně Sam.
,,Jednoduše, stačí prostě -"
,,Raděj mlč."
,,Fajn, ale -"
,,Mlč!"
,,Hele, kluci, nechcete raději něco udělat s tím andělem?" skočil jim do řeči Doctor. ,,Upřímně? Ne. Ale co nám zbývá jiného?" řekl Dean.
Sam se ujal velení: ,,Vy jste oba dva nějakmoc v klidu. Takže: mám plán. Ale necháte mě ho říct celý a nebudete mi do něj skákat!" Doctor i Dean souhlasili. Žádný z nich neměl žádný plán, se kterým by se chtěli chlubit. Doctor opravdu nechtěl tahat bratry do vesmíru nebo kamkoliv. Ještě o Tardis nevěděli všechno a teď měli problémů dost.
,,Takže," začal Sam, ,,Vpustíme sem anděla a -" ,,To ne!" vykřikl Doctor, ,,V Tardis je tolik energie, že kdyby se sem anděl dostal, mohl by z ní čerpat nekonečně dlouho a nadělat tak spousty škod!"
,,Ehm, Doctore? Neřekl jsem před chvíli něco? Nechte mě to doříct, ano? Děkuji. Takže: Vpustíme anděla dovnitř. Ještě před tím ale přededveře namalujeme ďábovu past." Doctor už se chystal něco říct, ale Sam pohled pochopil a vysvětlil: ,,Ďáblova past je pentagram v kruhu s několika znaky. Když se nad, na nebo pod ní objeví démon, nemá žádnou moc a nemůže pryč. Je to jako vězení s obyčejnými lidmi. Tak, jdeme dál k plánu: Až bude anděl chycen, provedu exorcizmus. Ano, já Deane, já to umím na spaměť. Až bude démon pryč, anděla se už nějak zbavíme."
,,Ne, to tedy nezbavíme," namítl Doctor. ,,Když se tě anděl dotkne, může tě přenét do minulosti a vzít si energii z tvého života, který by jsi ještě mohl prožít, kdyby tě o něj nepřipravil. A nemůžeme riskovat ztrátu jednoho z nás nebo to, že by byl anděl silnější."
,,Tak na past položíme deku a až bude démon pryč, bude anděl fungovat normálně, ne? Koukáme, on se nehýbe. Takže jen zatáhneme za deku, on vypadne ven a adios." navrhl Dean.
,,To by mohlo fungovat." souhlasil Doctor a Sam přikývl.

O pět minut pozděj už bylo vše nachystané: kresba ďáblovy pasti pod dekou přede dveřmi. ,,Tak jdeme na to?" zeptal se Doctor, kterému silně bila obě dvě srdce a v očích měl dobrodružná světélka. Winchestrovi přikývli. ,,Tak na tři. Raz, dva, tři!"
Dveře se rozlétly. Ale nikde nikdo. Když to přetrvávalo přes minutu, začalo to posádku Tardis nudit. ,,Jdu se podívat ven." oznámil Dean. Sam ho chtěl zastavit, ale nechtěl tu čekat déle a bál se. Dean vykoukl opatrně ven. Chvíli koukal a pak rychle uskočil zpátky do Tardis. Anděl se skrýval opodál a chtěl po Deanovi chňapnout. Naštěstí byl Dean rychlejší a uskočil. Anděl jim skočil na špek a zkončil v pasti. ,,Heh, s tím démonem v sobě je pomalejší." pochvaloval si Doctor. ,,Pomalejší?" podivil se Dean. ,,Vžyť jsem sotva uhnul!" ,,Kdyby byl rychlejší, nestihl bys uhnout vůbec." vysvětlil Doctor.
,,Puf, buď mi ti zlomil vaz nebo bys zkončil v minulosti, nevím. I když by to bylo nejspíš podle jeho potřeby a tou by mělo být získání energie, nijak mu totiž nevadíme. Tedy doufám. Ale s démonem v jeho těle je to těžší. Na démony nejsem zvyklý. Na ufouny ano, ale co znamená démon v těle ufouna? Ta nevědomost se mi nelíbí. Anděl a démon, to je hodné téma k prodiskutování! Až to všechno vyřešíme, napíšu o tom knihu! Ne, knihy jsou zastaralé. Vytvořím o tom animaci. Ano! Animaci! Nebo vytvořím jiný mezidimenzionální -"
,,Doctore, prosím! Mohli bychom se už konečně věnovat andělovi?" přerušil ho Dean fascinovaný Doctorovou náhlou ukecaností. Vychrlit ze sebe tolik informací tak rychle a pak přejít k totálním blbostem... Doctor nahodil svůj typický obličej, skoro jakoby říkal: Tak fajn, když vás nezajímají mé důležité názory...
Sammy se postavil vedle ďáblovy pasti a začal s vymítáním. ,,Exorcia demonica..."
...
Když Sam zkončil, anděl se otřásl. Poté se začal kroutit jako kdyby měl mírné křeče a nakonec zaklonil těžkou, kamennou hlavu, otevřel pusu a z ní mu vyletěl obří oblak kouře černého jako uhel, který vyletěl dosud otevřenými dveřmi Tardis. Všichni si hlasitě oddychli.
,,Sammy, ty jsi úžasnej!" chválil Doctor, dívajíce se bez mrknutí na anděla. ,,Absolutně naprosto skvělý výkon!" ,,Haló? Já zásluhu snad nemám?" ozval se Dean. ,,Ale ano, máš, oba jste byli skvělí!" řekl Doctor a objal je. Stále se ale díval na anděla a povzdychl si: ,,A tu past budu muset drhnout zase já..."
Poté se Doctor ohnul, chytil deku nakonci a pořádně trhl. Anděl nadskočil, bouchl se hlavou o futro dveří Tardis a vypadl ven na listí lesa. Doctor za ním zabouchl dveře s velkým zavrznutím. ,,Hotovo!" oznámil Doctor. ,,Jen mi je líto toho futra..."
,,A co my?" zeptal se znovu Sam. ,,Vy?" opáčil Doctor. ,,Vás já s Tardis zanesu k autu. Přijeli jste autem, předpokládám?" Sam s Deanem přikývli s pohledem typu: Co to zase plácá za nesmysly? ,,Tak fajn," opáčil Doctor. ,,Můžem vyrazit! Až přistaneme, rychle nasednete a budete ujíždět, co vám budou pneumatiky stačit! Anděl se bude totiž postupně vzpamatovávat!"
Dean si jen povzdychl. Zanese? Jak? Já už se snad nebudu ničemu divit. Co nevím, nebude mě trápit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Scrat Scrat | Web | 28. října 2014 v 18:13 | Reagovat

Tak to je brilantní! :-) Nemáš zač, za tu kritiku ;-) Ráda jsem ti pomohla :-)
Moc se mi líbilo, jak jsi vystihla jednotlivé postavy, to je jedna z nejdůležitějších věcí na fanfiction :-) I zápletka s andělem byla skvělá :-)
Jen tak dál, určitě si od tebe přečtu i nějaké další crossovery :-)

2 Michelle Michelle | E-mail | Web | 28. října 2014 v 18:29 | Reagovat

[1]: Fíha, děkuju :-) Přečíst si od tebe tohle, to je čest :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama