Kapitolovka: Supernatural, Doctor Who: Vymítání kamene - část 1.

1. září 2014 v 19:16 | Michelle |  My short stories
Ahoj, lidi!
Vím, dva měsíce (jestli ne víc) jsem sem nepřidala žádnou povídku... Reakce těch, kterým se mé povídky líbí (moc vám děkuju za podporu!) musela vypadat asi nějak takto:


Ale jen klid, už vám to vynahrazuji!
Je to povídka na pokračování, protože děj je kapku delší... Vystupují zde bratři ze Supernatural Dean a Sam s jejich obvyklým nepřítelem a Doctor z Doctora Who společně s mým oblíbeným záporákem tohohle seriálu :)

Nevím, kdy přidám další díl... celý děj už mám v hlavě teď, ale jsem poslední dobou hrozně líná psát :D

Tak si vezměte popcorn, kofolu a přeji dobré počteníčko :),,Sammy, pojď sem, tohle musíš vidět!" zavolal pobaveně Dean zpoza tlustého dubu. Sam sebral baterku a s heknutím se zvedl ze země. Seděl tam už pěkných pár minut a byl řádně stuhlý. Aby taky ne, byla noc a oni tvrdli v lese. Zase.
,,Co máš?" zeptal se, když došel k Deanovi. ,,Hledáme tu démona a místo něj najdem tohle, to mi nestává často!" řekl Dean a posvítil baterkou na jakousi sochu, která stála před ním. Bylo to vysoká žena oblečená do tógy s rukama na očích, jakoby plakala. Ze zad jí rostla andělská křídla. Osvěcoval ji měsíční svit.
,,Co to dělá tady?" podivil se Sam a sochu obešel, aby si ji prohlédl i zezadu. Dean pokčil rameny.
,,Dívejte se na tu sochu, dívejte se na ni!" ozval se z lesa křik. Dean a Sam se lekli a ohlíželi se po zdroji hlasu. Z houští se vydral neznámý muž. Byl oblečený do modrého saka, modrých kalhot a obuté měl červené tenisky. Na jeho rudé kravatě bylo vidět, že se mu zamotala někde v houští a byla z něj násilím vyrvána. V ruce svíral jakousi věc podobající se vícedílné, kovové tužce, která má na jednom konci malou modrou žárovku.
,,Kdo krucinál jste?" zeptal se nevěřícně Dean. ,,A co tady děláte?" doplnil ho Sam. Opravdu nechápali, co tady kdo může mít co pohledávat, když bylo už dávno po půlnoci. ,,Říkejte mi Doctor. Jsem tu kvůli téhle věci." vysvětlil narychlo muž a pořád se díval na sochu. Bez jediného zamrkání.
,,Proč se na ní tak díváte? Je to jen socha." divil se Sam. ,,Ne, to není. Je to anděl. Plačící anděl." vysvětlil Doctor. ,,A to na věci něco mění?" ptal se Dean. Už si se Samem začínali myslet, že je cvok. Ano, sice sami lovili duchy, démony a jiné potvory, ale on tu opravdu neměl co dělat. Už na první pohled bylo víc než jasné, že on lovec není.
,,Ano, mění - je to zabiják. Anděl zabiják. Mrkněte a zlomí vám vaz. Je rychlejší než si myslíte. Jsou kvantově uzamčeni, skoro neexistují, když se na ně někdo nedívá."
Dean ale pořád nevěřil. Otočil se k Samovi: ,,Buď je blázen on nebo - Ah!" Deanovi svírala nadloktí kamenná ruka. ,,Co to sakra...?" stačil říct Dean ale v tom se do toho vložil Doctor: ,,Ty," ukázal na Sama, ,,dívej se na tu sochu. A hlavně nemrkej!" Sam uposlechl, protože když šlo o Deana, nechtěl ryskovat a zahleděl se na sochu. Sám Doctor se sehnul k Deanovi. ,,Teď musíme rychle. Nelekni se." varoval ho a trochu couvl. Poté vyskočil a co největší silou kopl do ruky, která držela Deana. Kamenná ruka se pod loktem rozlomila a oddělila se od těla anděla.
Dean udělal krok zpátky. Kus ruky mu sice pořád vysel na nadloktí, ale i tak poděkoval. Po té vší silou naboural bokem do stromu. Ruka se rozpadla úplně. ,,Heh, to je lepší!" usmál se.
,,Vždyť jste se na tu sochu díval, Doctore, jak se to mohlo pokusit zabít Deana?" ptal se nevěřícně Sam, když dívání se na anděla převzal Dean. ,,Soudím tedy podle toho, co jste říkal před chvílí." doplnil se.
,,Tak to netuším." odpověděl Doctor. Na tváři mu v měsíčním světle začínal klíčit strach. ,,Já před tím nemrkl, nevím, co se stalo. Raději se mnou pojďte do Tardis, ta nás ochrání! Nic se přes její dveře nedostane!"
,,Do čeho že máme jít?" zeptal se Dean. Myslel si, že snad špatně slyšel, či co. ,,Aha, zapomínám, že mluvím s nově poznanými lidmi a ne se společníky. Prostě... Same? Jsi Sam, že? Ty se dívej na anděla. Deane, ty ho chyť za ruku, nebo za něco a veď ho za mnou. Pár metrů odsud mám svou Tardis, tam budeme v bezpečí." dal pokyny Doctor. Rychle a srozumitelně.
Sam s Deanem to už vzdali. Raději nic neřešili a udělali to, co řekl Doctor. Nedělali by to, kdyby nebylo toho, že se anděl o něco pokusil. Už jen proto, že to byla socha. A Doctor vypadal, že ví, co dělá.
Mraky překryly měsíc a všude byla naprostá tma. Jediným zdrojem světla teď byxla baterka, kterou držel doktor a baterka, kterou Dean mířil na anděla, aby ho viděl. ,,Hey, vy dva, pomoc, ta jednoruká stvůra se k nám začíná blížit! Vidím ho jak se k nám blíží!" varoval Dean Sama a Doctora. Doctor zrychlil. Všem třem se zrychlil dech. Měli strach. Dokonce i Sam s Deanem, kteří byli na démony a jiné zlé věci zvyklí. Tohle ale neznali.
Bratři slyšeli otočení klíče v zámku, vrznutí dveří a už byli v Tardis. Větší prostor se sloupy a kulatými kruhy všude po nažloutlých stěnách. Uprostřed byla velká konzole vydávající modré světlo. Doctor se opřel o konzoli. Sam si sedl na zem. Dean za sebou zabouchl dveře, sotva si vnitřek Tardis prohlédl. Všichni si ulevili hlubokým ,,Uf!".
,,Díval jsem se na něj, proč se ten anděl hýbal?" ptal se nevěřícně a vyděšeně Dean. Samovi svitlo. ,,Já už asi vím," oznámil, ,,Deane, všiml sis jeho očí? Díval ses mu do očí?" ,,Ne nijak dlouho. Ale máš pravdu, černé oči! Soše zčernali oči! Já jsem ale debil! Proč mě to nenapadlo?"
Oba se otočili k Doctorovi: ,,Doctore, ten anděl je posedlý démonem!"
Doctorovi svitlo také. ,,To by vysvětlovalo, proč už nás dávno nedohonil a proč na něj nezabíraly naše pohledy. Démonovi muselo trvat, než stuhlého anděla rozhýbal." vysvětlil.
,,Takže to znamená..." začal Sam. ,,Že bude potřeba vymítání něčeho neživého." doplnil ho Dean.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Scrat Scrat | E-mail | Web | 19. září 2014 v 22:26 | Reagovat

O_O To je velmi zajímavé :D
Zvláštní, že anděla mohl posednout démon, a taky že se Dean se Samem všemu tak divili :D Ale super povídka, málokdy někdo dělá crossover na Supernatural a DW, jen tak dál :-D  :-)

2 Terry Terry | Web | 22. září 2014 v 15:35 | Reagovat

Dobrý crossover! :D
Na spn jsem se začala dívat teprve nedávno, ale vystihla si oba bratry Winchestrovi :D! :) Pokračuj s povídkami, jde ti to!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama