Porovnání reálných míst a míst v Pánu Prstenů

7. července 2014 v 14:31 | Michelle |  My piffles (a co se jinam nevešlo)
Ahojky :)
Zase si tak blouzdám netem a co neobjevím? Další cosi z natáčení Pána prstenů. Tentokrát je to porovnání reálných míst na Novém Zélandu a smyšlených míst Pána prstenů :)Severní ostrov, Port Waikato - Větrov (Wathertop)

Na Severním ostrově, asi 2 hodiny cesty od Aucklandu (směrem na Hammilton) leží pobřežní městečko Port Waikato. Když pojedete ještě dál po silnici, na které brzo skončí asfalt a značně se zůží, po silnici, která již není ani zakreslena v mapě, narazíte asi po 5 km na kopec, který byl použit jako místo, kde je Frodo bodnut Nazgulem. Kopec je bohužel na soukromém pozemku a nedá se k němu zajet s té správné strany, proto je na naší fotografii z jiného úhlu. Ruiny Amon Sul byly dodány digitálně a scéna se pak odehrává v interiérech. Okolí bylo použito pro některé záběry cesty z Kraje. Přímo v Port Waikato je krásná pláž The Sunset Beach.

Větrov - Weathertop Port Waikato


Severní ostrov, Upper Hutt - Minas Tirith, Helmův Žleb (Helms Deep)


Kousek za městem Upper Hutt na silnici vedoucí do Wellingtonu se nachází funkční kamenolom, který si filmaři pronajali pro natáčení záběrů Helmova Žlebu a Minas Tirith. Kamenolom byl po natáčení opět uveden do provozu a místa natáčení jsou tedy nedostupná a vzhledem k odtěžování kamene bychom je nejspíš stejně již neměli šanci poznat. Fotografie sem dávám pouze pro ilustraci...

Minas Tirith Kamenolom Upper Hut
Helmův Žleb - Helm's Deep Kamenolom Upper HutJižní ostrov, Twizel - Pelennorská pole (Pelennor Fields)


Kolem města Twizel se rozprostírají poměrně rozsáhlé planiny bez zástatavby, bez ohrad a civilizace. Tyto planiny byly použity pro natáčení závěrečné bitvy o Minas Tirith v Návratu Krále. Některé detaily bitvy sice byly točeny na Severním Ostrově u města Paraparaumu v parku Královny Alžběty, ale veškeré pohledy s pozadím jsou točeny zde. Na fotkách si všímejte hodně detailů, zejména nízkého zatravněného kopečku v popředí.

Pelennorská pole - Pelennor Fields Twizel
Pelennorská pole - Pelennor Fields Twizel
Pelennorská pole - Pelennor Fields Twizel


Jižní ostrov, Tarras - Cesta k Brodu (Fligth to The Ford, Great East Road)


U asi deset minut jízdy od města Tarras po neasfaltové cestě přijedete k místu, kde se natáčely scény, kdy Arwen veze zraněného Froda do Roklinky a je pronásledována Nazguly. Celé natáčení se odehrálo na soukromé půdě a ze silnice není nic vidět. Když jsme zde projížděli, bylo otevřeno a nikde ani živáčka... drze jsme načíhli a zejména spodní fotka se nám opravdu povedla. Všiměte si dvojičky stromů u nás lehce vlevo, ve filmu lehce vpravo...

Cesta k brodu - Fligth to The Ford Tarras
Cesta k brodu - Route to Ford Tarras

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Irith Irith | Web | 7. července 2014 v 14:41 | Reagovat

A Kraj si náhodou nenašla? Zrovna ten by mě strašně zajímal :-D
No, je vidět, že filmové triky udělají leccos...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama