Červen 2014

10 days character challenge - 6) Postava, která prošla největším vývojem

29. června 2014 v 18:25 | Michelle |  My piffles (a co se jinam nevešlo)
A je tu další desetidenní challange :)
U tohohle bodu jsem se rozmýšlela dost, protože to není obvyklý bod, který se v této challengi plní.
Postava která prošla největším vývojem...
U mě to není ani tak postava, jako spíš postavy. Není to z knihy, ale z filmových serií.

Teď mě, prosím, nevypískejte, protože to je dost brutální série (žánr je thriller/horor). Ale já mám prostě i takové filmy ráda, i když se mi spíš zamlouvá to fantasy. Ale protože už mi přijde mi divný, jak všude dávám hobity, dám sem prostě toto, aby byla nějaká změna.

Takže, jestli si myslíte, že po tomhle článku mě nezačnete nenávidět, tak ho otevřete...

(P.S.: Nebojte, přidávání krvavých obrázků se vyhnu ;) )


Můj anděl strážný?

29. června 2014 v 0:50 | Michelle |  My piffles (a co se jinam nevešlo)
Dneska si jen tak brouzdám netem (ano, i po půlnoci, když mamka není doma) a narazím na několik stránek o strážných andělích, kde každý hlásá, že každý má strážného anděla.


Docela mě to zaujalo, protože podle Lorny Byrne ("odbornice" na anděly) jsou andělé každého člověka vždy tak max. několik metrů daleko a sledují vás, chrání a kdo to umí, s tím si i povídají a tak dál. - vysvětlovalo by to ten můj pocit, že mě někdo sleduje, který mám skoro pořád :D


Taky ta Lorna píše, že jméno anděla je na nás. Naše oblíbené jméno, jméno, které nám pořád přichází na mysl a tak (krátký článeček o jménech andělů od Lorny ZDE).
- u mě by to bylo určitě jméno Gwen (dá se použít jak jako klučičí jméno, tak i holčičí jméno). Používám ho skoro pořád, ani nevím proč. Je mi prostě nejvíc sympatické :3


Co se vzhledu anděla týče, pomáhá automatická kresba (či jak se tomu říká). Nebudu vysvětlovat, co to je, všechno je to na internetu ;)
Jak já jsem postižená těmi hobity, představuji si svého anděla jako kluka, zelenookého, pihatého, zrzavého, rozježeného s vlasy rovnými, ale dlouhými jako mají někeří hobiti. Vydává zelenou zář a má zelené volné triko a zelené volné kalhoty.
Nemůžu si pomoct - prostě si ho neumím představit s rysy např. Legolase, s dlouhými vlasy a dlouhou róbou... Třeba tak možná vypadá, ale já si ho tak prostě neumím představit - nedokážu to :D

A vlastně... já si ho ani tak nevymysela, jako nevycítila. Prostě cítím, jak sálá zelenou energií, i když to tak ani být nemusí. Cítím ty ryšavé vlasy a ty roztomilé pihy :3 (ano, sama mám taky pihy jako hrom, ale na klucích je to fakt roztomilé :D )

A proč kluka a ne holku? Když jsem zkoušela holku, vypadala jako mé každodenní kresby, ale když jsem pak zkusila kluka, byl jiný. Nikdy jsem podobný obličej nenakreslila, i když je to jen megajednoduchý náčrtek. Obvykle si dávám záležet, aby to vůbec vypadalo jako obličej, ale teď mě to nutilo to nedělat a vzdát se heslu: V jednoduchosti je krása.
A jsem i s náčrtkem spokojená, což obvykle nebývám, takže tak - prostě je to rozcuchaný, zrzavý a pihatý andělský kluk Gwen :)

(5-ti minutový mini náčrtek: )
http://photos-d.ak.instagram.com/hphotos-ak-xpf1/10502689_767878496567547_2036358211_n.jpg


A na závěr... k čemu vlastně jsou? (Já vím, zní to špatně, ale myslím to v dobrém)
Andílci vám pomáhají na cestě životem. O něco je poprosíte a oni pomohou. Četla jsem spousty minipříběhů o zážitcích s anděly a vždy vyšly kladně a lidi popisují, jak jsou úžasní a jak jim pomohli od bolstí, stresu, smutku, depresí... ale prý pomáhají i s všedními věcmi, jako je např. hledání klíčů nebo mobilu.

Já osobně ještě nic nazkoušela, dočetla jsem se o nich asi jen před dvouma hodinama... ale určitě to s "Gwenem" zkusím :D - momentálně mě docela bolí břicho a potřebuju usnout hodně hlubokým spánkem :))

Ale asi si s ním budu spíš povídat, když mám akorát nevlastního bráchu, který u nás přespí ze soboty na neděli dva týdny v měsíci a i ty dva dny je pořád u svého kompu a paří GTA (a to je mu teprve 7 let -_- ), takže jsem sama a mám potřebu si "pokecat".
Už se vidím, jak se nesu ze školy na zastávku busu: ,,Čau, Gwene, dneska jsem měla dvojku z prověrky, nepůjdem to oslavit do cukrárny dortíkem?" :D


Zkuste taky vycítit svého anděla, protože tam u vás někde opravdu je (vyřešíte tím ten pocit, že vás pořád někdo sleduje :) ) :)

Moje kresba: Pipin a Smíšek (Návrat krále)

27. června 2014 v 23:21 | Michelle |  My art
Čau,
slavnostně oznamuji znovunavrácení k totální a naprosté hobitománii :)

Tentokrát jsem se pokoušela nakreslit Smíška a Pipa v "Návratu krále". Scéna, jak Pip najde Smíška na bitevním poli u Minas-Tirith. Nevím, jestli si jsou podobní aspoň trochu, ale na filmovou podobu jsem nemyslela. Prostě jsem vytvořila dva ksichty obličeje a přikreslila jim hobití oblečení. Vypadalo to divně, tak jsem jim ty obličeje ještě upravila a překreslila vlasy a vzniklo tohle "dílo" :D


http://photos-a.ak.instagram.com/hphotos-ak-xfp1/10483512_796316577074776_412189378_n.jpg

Recenze filmu: Jak vycvičit draka 2

27. června 2014 v 20:18 | Michelle |  Write-ups (Reviews)
Ahoj, mutantíci :)
Je to sotva hodina, co jsem odešla z kina z "Jak vycvičit draka 2". Film nebyl bezchybný, něco bych vytknout mohla, ale z 90% to bylo úžasný :3


My diary: Poslední den školy, vysvědčení

27. června 2014 v 12:04 | Michelle |  My piffles (a co se jinam nevešlo)
Ahoj,
tak je to tu... PRÁZDNINY! Ach, jak já se na tenhle den těšila! Jestli mi ještě někdo o prázdninách připomene školu, zapíchnu ho... :D
Tohle je takový článek plný fotek z tohoto dne (přesněji tu jsou 4 fotky) :)


Jednorázovka: Pán prstenů: Nečekaná návštěva

25. června 2014 v 18:25 | Michelle |  My short stories
Nazdárek!
Do toho Českého ráje (který byl mimochodem narvaný nejen čechy, ale i dánama a němcema) jsem si vzala i noťas (spíš si ho vzal táta, já mu šlohla) a na wordu vzniklo něco takového.
Opět je tu něco hobitího, ale je to o něco delší, než moje klasické povídky. Tedy, o hodně delší. Tak snad se bude líbit, i když je k tomu potřeba dosti trpělivosti :)

Teď vám ale nebudu psát ani náznak děje povídky, jak to vždy dělám. Teď bych vám toho hodně prozradila a čtení by nebylo tak... napívané? Jo, možná to. Ale je to s Pipem a Smíškem, tak se těšte :)

P.S.: Pardon za to uskočení uprostřed, ale blbne mi blog.cz i word. Tak snad se to bude dát přežít ;)


Moje malba: Parník na suchu (5. třída, 1. pokus s temperami)

25. června 2014 v 17:23 | Michelle |  My art
Ahoj,
dneska jsem si totálně vygruntovala (až skoro vyplenila) kvůli vymalování pokoj a našla jsem pár starých kreseb. Tenhle suchozemský parník byl mezi nimi.

V 5. třídě jsme na výtvarce museli povině malovat temperami. Mučitelka -eh, chci říct učitelka - nám dala na výběr z pár obrázků (o velikosti asi 10 na 10 cm) a my to pak přemalovávali na áčtyřkovej papír.

Divím se, že jsem to za ta léta neroztrhala (třeba i omylem), ale i tak se chci "pochlubit" svou vůbec první malbou temperami. Dřív se mi do ruky dostalo temper asi ve čtyřech letech a to jsem s tátou kreslila jahůdky a autíčka, tohle byl pokrok :D


http://photos-b.ak.instagram.com/hphotos-ak-xfp1/10424566_1581330752093721_1936885029_n.jpg

Moje kresba: Pipin a Diamanta

24. června 2014 v 19:55 | Michelle |  My art
Čus,
Dneska jsem se ve škole při odevzdávání učebnic nudila, tak jsem "stvořila" Pipa s Diamantou, jak jsem si je představovala v 10 letech, kdy jsem poprvé četla ty knihy - ale stejně bych si je předtavovala i dneska, nebýt filmu ;)

Diamanta pro mě vždy byla černovláska... nevím proč... A Pip pro mě zase byl vždy asi o půl hlavy vyšší, než ona...

Snad se bude líbit :)


http://photos-c.ak.instagram.com/hphotos-ak-xap1/10508025_1524852131079874_894236997_n.jpg


A asi jste si všimli toho volného místa vedle kresby... chtěla jsem tam přidat nějaký citát. Ale ani doteď nevím, jaký by byl nejlepší. Napíšete nějaký typ na citát do komentů?

Zveřejním pak obrázek i s citátem + odkaz na váš blog ;)

Ale to je jen takový nápad na oživení blogu :)

Kecy v kleci: Fuck physics and maths!

23. června 2014 v 17:42 | Michelle |  My piffles (a co se jinam nevešlo)
Ahoj,
dneska se chci opět vykecat (ale jen trochu). Tentokrát ale ne k postavě, ale k tomu, jak je svět nespravedlivej! Obzvášť to, když chcete někým být a částečná neznalost fyziky a matiky vám to nedovolí... Fuck physics and maths!
My diary: Český ráj

22. června 2014 v 20:49 | Michelle |  My piffles (a co se jinam nevešlo)
Hoj,
včera jsme s taťkou byli na výletě v Českém ráji. Mám tu pro vás asi dvacet fotek, takže nebudu moc kecat. Ale říct musím, že jsme byli na skalním hradě jménem Valečov, který v sobě má desítky mini jeskyněk :)
Spali jsme jednu noc v Campu Sedmihorky, kde bylo snad víc dánů a němců než samotných čechů, tudíž tam bylo hrozně narváno a v noci si tam někdo dokonce dělal disco s obříma reprákama - v půl dvanáctý v noci...

Tak si užijte fotky! (Na jedné budu i já... neukamenujte mě - stejně byste se jednou dozvěděli, jak vypadám - navíc mám svou fotku na svém profilu na tomto blogu :D )