Natáčení Hobita

15. června 2014 v 22:02 | Michelle |  My piffles (a co se jinam nevešlo)
Ahojky,
zkoušela jsem zde zveřejnit několik zajímavostí a fotek z natáčení Hobita. Snad se bude líbit (hodně zajímavostí je přímo z Londýna :) ) ;) (budu uvádět zdroje pod jednotlivé části článku).ZAJÍMAVOSTI


- Před premiérou filmu Hobit: Neočekávaná cesta, mnoho diváků porovnávalo obě trilogie. Pravda je, že na produkci filmu se z velké části podíleli stejní maskéři, kostýmoví designéři a hlavně stejní herci. Podle představitele Gandalfa, Sira Iana McKellena se však zlepšilo mnoho věcí, i když jen těch, co divák nevidí, jako jsou například lepší natáčecí studia. "Tohle studio mělo topení i klimatizaci," poznamenal. A mělo i vyšší kvalitu občerstvení. Nejvíce se však hercům líbila atmosféra natáčení, kterou přirovnávali k rodinnému setkání po deseti letech.


- Všichni herci, dubléři a náhradníci trpaslíků se na film připravovali v trpasličím přípravném středisku, kde se fyzicky připravovali na své role, učili se ovládat zbraně, jízdu na koni a poníkovi a také trpasličí chůzi. Jak ale zmínil představitel Bombura S. Hunter, trpasličí kostýmy byly natolik těžké a velké, že se z nich trpaslíci prostě stali. Podle herců středisko pomohlo i s utvářením jednotlivých charakterů a jejich zbraní. Ze všeho nejvíce si však herci pochvalovali, jak je celá příprava stmelila a jak se z nich stali dobří přátelé.


- Peter Jackson se již dříve zmiňoval o tom, že v roli Bilba Pytlíka si dokáže přestavit jen jednoho herce, a to Martina Freemana. Finanční problémy studia MGM však natáčení dlouho nedovolovaly. Proto Freeman pokračoval v natáčení druhé série Sherlocka Holmese s BBC a chvíli to prý vypadalo, že Freemana bude muset někdo nahradit. Jackson však zorganizoval natáčení tak, aby Freeman mohl natáčet obojí. "Bylo to jako ve snu. Bilbo a Dr. Watson jsou dvě role, o kterých jsem vždy snil. A najednou tu byly obě zároveň, takže jsem hodně cestoval mezi Novým Zélandem a Anglií. Bylo to unavující, ale také to byl fantastický zážitek," prohlásil Freeman unaveně.

(zdroj: studentpint.cz)

- Po seriálu Sherlock (od r. 2010) se jedná již o druhou spolupráci Benedicta Cumberbatche (hlas Šmaka, Sherlock Holmes) a Martina Freemana (Bilbo Pytlík, John Watson).
- Ian Holm (starý Bilbo Pytlík)i Christoper Lee (Saruman) museli natočit své scény v Pinewood Studio v Londýně, ani jeden z nich nebyl schopný doletět na Nový Zéland.
- Natáčení scény se sudy na Lesní řece muselo být přerušeno kvůli povodňové situaci. Do jednoho dne od odchodu štábu stoupla říční hladina o několik metrů.
- Orlando Bloom, představitel Legolase, je ve skutečnosti o dva roky starší než Lee Pace, který hraje jeho otce Thranduila.
- Česká kaskadérka Petra Novotná se ve filmu objevuje jako dublérka Evangeline Lilly. Na natáčení také působila jako tzv. "horse wrangler", což je člověk, který se stará o koně.

(zdroj: galadriel.blog.cz)OBRÁZKY Z NATÁČENÍ(zdroj fotek: filmsever.cz)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Irith Irith | Web | 16. června 2014 v 16:44 | Reagovat

Hobiti jsou skvělí, jak tam sedí se žlutými návleky ;-)
A ty ruce jsou dost děsivé...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama