Úvaha: kniha nebo film?

24. května 2014 v 23:22 | Michelle |  My piffles (a co se jinam nevešlo)
Čauky!
Projížděla jsem si jen tak netem a zničeho nic mě napadlo, co budu vlastně dělat na táboře při našem volném čase. A jak jinak: na elektroniku sice až tak úplně nekašlu, ale protože se odloučím na nějaký čas od domova do přírody (místo u lesa, kde je jen pár vesnic tak 1 km od tábora), upřednosťuju knihy, protože jinak o prázky lenoším před telkou nebo lítám venku, na knížky tudíž nemám ani pomyšlení (ale ne, že bych nečetla ráda, fantasy knihy jsou fajn :3). Ale tábor má prostě to kouzlo tě ke čtení donutit, když už nezbývá nic jiného. A tahle úvaha mě přivedla k jiné úvaze, o které chci psát:Kniha nebo film?

O tomhle přemýšlím už děsně dlouho a stejně jsem nikdy nepřišla na to, co mi vyhovuje víc. Při knize je takový klídek, ticho a vy si můžete v klidu představovat děj podle písmenek na stránkách knihy. Kdežto film vám vnutí představu režiséra. Ale zase stačí něco kolem dvou hodin a máte hotovo, dokončeno, příběh znáte celý (pokud zrovna nejde o tilogii, nebo ještě hůř v tomto případě - nedokončenou trilogii). A pokud jde o film, který je natočen podle knihy (Např. Hobit, Pán prstenů atd.) vám v některých případech pomůže objasnit neobjasněné body (např. v knize hůř popsaná místa zde budou vidět a vy si je doplníte do vaší představy z knihy). A knihu musíte číst dlouho, tak dlouho, dokud se tak za týden (u méně aktivních čtenářů i za několik týdnů a měsíců) dopracujete na konec.

Když to tak shrnu: každé má své plus i mínus. Já do teď nemám jasno v tom, co mám raději. Pokud vy ano, co volíte? Kniha nebo film? :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama