Duben 2014

Rozhovor: blogerka Sasha

27. dubna 2014 v 17:30 | Michelle |  Corversations
Zdárek, lidičkové!
Konečně jsem se odhodlala a zeptala jsem své asi nejoblíbenější blogerky Sashy z adresy wibbly-wobbly.blog.cz, jestli by byla ochotná odpovědět mi na pár otázek - a odpověď zněla "ÁNO"! Takže jsem hrozně ráda :3
Samozřejmě to nejde jinak, než sem ten rozhovor hodit :)

Rozhodně strašně moc doporučuju mrknout se na její blog :3


1. Co tě přimělo založit blog?

Predtým som mala dva blogy ktoré boli pomerne známe ale zanevrela som na ne a neplánovala som sa k blogu vrátiť. Lenže minulé leto som bola so školou v Anglicku, čím som si splnila svoj sen a veľmi som sa chcela podeliť o svoje zážitky. Celý ten týždeň som si tam písala denníček a chcela som svoje zážitky vykričať do sveta, tak som sa rozhodla ešte raz to skúsiť s blogom :)

2. (Za tuhle otázku se omlouvám, ale položit ti ji prostě musím :D ) Kde, jak a proč jsi sehlana fotku sebe s Tardis, kterou máš na blogu v menu?

Fotka je z BBC Studios Manchester kde sme sa počas výletu boli pozrieť. Otázka ako je ale zaujímavá: boli sme asi 40 členná skupina, pričom keď som zrazu zbadala za oknom TARDIS tak som len vykríkla, potiahla kamarátku za ruku a obe sme sa tam rozbehli a nedali sa zastaviť nikým. A tak sa celá skupina musela rozbehnúť za nami, lebo my sme sa proste museli odfotiť s Tardis a Dalekmi.

3. Proč zrovna "wibbly-wobbly"?

Chcela som nejakú adresu ktorá by mala niečo spoločné s Doctorom alebo inou mojou záľubou, ale všetky, ktoré mi v ten deň napadli boli obsadené. Tak som skúšala ďalej až som zakotvila pri známej vete Desiateho Doctora :
" People assume that time is a strict progression of cause to effect, but *actually* from a non-linear, non-subjective viewpoint - it's more like a big ball of wibbly wobbly timey wimey stuff."

4. Tvůj blog je převážně fotoblog. Máš v budoucnu nějakou představu, že by se blog rozšířil i na jiná větší témata?
Okrem fotiek je na mojom blogu možné nájsť denníčky alebo oblečenie mojej výroby, ale je pravda že to nie je hlavná časť blogu. Baví ma fotiť a blogovať, tak to spájam - ale áno, plánujem rozšíriť svoj blog o poviedky, ktoré píšem. Len som sa k tomu akosi nedostala zatiaľ. Tak isto plánujem písať články na témy, ktoré považujem za podstatné v dnešnej dobe. Ale opäť, je to zatiaľ len plánované a ja netuším či to niekedy urobím.

5. Proč má tvůj blog logo zrovna "mad woman without blue box"? (Hádám, že blue boxem myslíš Tardis :) )

Hádaš dobre ;) Eleven raz povedal: I am definitely a madman with a box. Ja som si ho trochu obmenila. Teraz by som ho možno rada obmenila za iné, lenže mám pocit, že patrí k môjmu blogu :)

6. Kde bereš na psaní blogu čas?

Času na písanie mám skutočne málo a vidno to na mojich článkoch: vydávam ich raz za 1-2 týždne... Ale s časom na písanie nie je až taký problém, ako s časom na fotenie, a k článku potrebujem obvykle oboje, čo je trochu komplikované. Dá sa to zvládnuť, keď v piatok nejdem do mesta tak píšem :)

7. Píšeš články pouze sama, nebo ti někdy někdo pomáhá (např. kamarádky)?

Pomáhajú mi všetci tí, ktorí môj blog čítajú! A moje kamarátky či známe, alebo menej známi ľudia, ktorí mi pózujú pred objektívom. Ale hlavne vďaka čitateľom viem o čom mám písať, čo ich zaujme viac - čo menej, čo robím dobre a čo nie. Myslím, že aj to je forma pomoci a ja som im za to vďačná.

8. Dáváš si ohledně blogu nějaké cíle?


Nie. Zo začiatku som mala pripravených viac článkov dopredu, tak som si dávala komentárové ciele, pri ktorých som mohla zverejniť nový článok :D Ale inak nie, nemám žiadny cieľ. Na minulom blogu som mala - chcela som sa dostať do Autorského klubu.

9. Co děláš ve volném čase (když zrovna nebloguješ)?

Pozerám seriály, čítam, varím, pečiem, športujem, dokonca sa učím. Trávim čas s kamarátkami a kamarátmi, píšem, fotím. Som celkom aktívny človek.

10. Co bys vzkázala svým fanouškům?

Ja mám fanúšikov? Toto počujem prvý krát.

Som vďačná za každého človeka, ktorý kedy zavítal na môj blog a nechal komentár :) To, že reagujú na to čo robím, ma posúva dopredu a mám vtedy pocit, že môj blog má aspoň trochu zmysel a nie je jeden z davu. Takže jednoduché : Ďakujem!

Botanická zahrada - Praha - Troja

27. dubna 2014 v 16:16 | Michelle |  My photos
Čus, lidi (a mimozemšťani)!
Včera jsem byla v Praze v Botanické zahradě na motýlech (ano, už se vylíhi :) ). Pořídila jsem mobilem opět několik (teda hodně) fotek. Ale dám sem jen ty nejhezčí motýly ;)
Ale pokud si tam budete chtít taky zajet, tak se připravte na dlouhou frontu před skleníkem (teda aspoň o víkendech). My jsme v tom hicu čekali asi půl hodiny...:/
Ale je to tam celkem hezký (i když i celkem nuda, jsem spíš adrenalinovej typ), maj v tom skleníku kromě motýlů i jezírka s pár rybkama a překvapivě i nějaký exotický kytky ;)
Tady se motýlové vylíhli :)

A tenhle je podle mě asi úplně nejhezčí :)Inspirace jménem Doktor

25. dubna 2014 v 16:39 | Michelle |  My piffles (a co se jinam nevešlo)
Zdáár, lidi (a různé další varianty :D ) :)
Ti, co znali moje předchozí blogy vědí, že jsem každou chvíli byla závislá na něčem jiném (filmy, seriály, celebrity..) - muselo je pěkně štvát, že jsem každej půlrok měnila téma blogu :D
Každopádně, momentálně jsem uvízla na bodě jménem Doctor Who (Nebo Pán času, jestli chcete ;) ).
A protože mám i dost velkou potřebu se vypsat a nabízí se mi takovéhle téma, využiju toho :D


Začneme názvem článku - "Inspirace jménem Doktor". Inspirace proto, že to Doktor Who není jen něco, na co můžete čumět od rána až do večera a v noci na černo pod peřinou až do dvou rána (a nebo to fakt dělám jenom já? :D )
Proč?
- Všichni, kdo koukají na tenhle seriál ví, že Doktor byl a je neuvěřitelně inteligentní, měl a má skvělou paměť, všemu rozuměl a rozumí atd., a většina fanoušků chce být jako on. Pro mě je tohle první seriálová/filmová inspirace (dokonce ani u Hobita to tak nebylo, a to jsem u toho vydržela skoro rok, jestli ne déle). Člověka to dokope k tomu, aby se víc snažil, byl hodnej, milej a... i když se mi to blbě píše... víc se učil...
Ale hlavně ho to nabádá k tomu, aby byl sám sebou. Doktor byl vždy sám sebou. Dělal věci podle sebe. Podle svého stylu.
- Viděli jste díl "Velký třesk" (Doktora hrál Matt Smith)? Pro ty, co ho neviděli: Doktor si ke konci užívá svatbu své společnice z Tardis tak, že na parketu tancuje. Ale ne ledajak, tancuje podle sebe... (Drunk giraffe! :D) :D
(Viz. video ;) )
Každej by měl být sám sebou a vydat ze sebe to nejlepší :)
(Už vidím svý kámoše jak říkaj: "A že to říkáš zrovna ty..." :D )Rozhovor: blogerka Deni

20. dubna 2014 v 17:47 | Michelle |  Corversations
Ahojky!
Abych temhle blog ještě trochu oživila, odstartovala jsem rozhovory s různými blogery a blogerkami. Jako první jsem oslovila blogerku Deni z blogu charmed-all.blog.cz. Bloguje ale i na krasna.cz ;)

Určitě doporučuji její blog navštívit! :)


1. Co tě přimělo blog založit?

Zpočátku byl záměr úplně jiný, bylo mi třináct a chtěla jsem mít blog o celebritách, proto jsem si ho taky založila.

2. Kde bereš na psaní blogu čas?

Myslím, že pokud člověka něco baví, tak si na to čas najde. Nestává se mi, že bych toho měla tolik, že bych si nenašla aspoň půl hodinky.

3. Proč zrovna "blog.cz" (Proč ne např. estranky, webnode, webgarden...)?

Estranky jsem vyzkoušela, ale nebylo to nic pro mě, zkrátka mi to nevyhovovalo. Blog.cz byla taková první volba, navíc se mi líbilo, že pak mají blogerky šanci psát například na krasna.cz, i když jsem po tom tenkrát ještě vůbec netoužila.

4. S blogem jsi se dostala celkem dost daleko. Kam až se chceš s blogem dostat?

Nedávám si ohledně blogu žádné cíle. Nevím, jsem ráda za to, kde jsem. Nemyslím si, že bych patřila mezi nějaké extra známé blogerky a ani mi to nijak nevadí. Snažím se na sobě pracovat, abych byla lepší a lepší, ale to je asi tak všechno.

5. Co děláš ve volném čase (když se zrovna nevěnuješ blogu)?

Sportuju, jsem s kamarády nebo čtu.

6. Co tě přimělo k tomu, aby jsi si na blog dávala reklamy na jiné blogy?

Tak já bych tomu neříkala reklamy, rozhovory s ostatními blogerkami, ale i blogery, mi přišly jako dobrý nápad, proč ne, někomu to udělá radost, někdo tak může objevit nějaký zajímavý blog a pro ty, kteří začínají, to může být něco jako start.

7. Tvůj blog se věnuje hlavně kráse a kosmetice (když nepočítám články na přání na jiná témata). Jak jsi k tomuto tématu přišla?

Je to proto, že nejraději píšu o tom, co mě zajímá a aspoň trochu tomu rozumím. Navíc je právě téma krása a kosmetika zajímavé pro většinu holek.

8. Proč zrovna "charmed-all"?

Souvisí to s mými začátky "charmed" je název seriálu, který jsem tenkrát měla ráda a "all" jsem k tomu prostě nějak přidala. Dneska se to dá vyložit více způsoby.

9. Jak vidíš svůj blog za pár měsíců, ne-li za rok?

To nevím, ráda bych, kdyby přibyli nějací noví čtenáři a můj blog se nějakým způsobem zase posunul dál, víc nepotřebuju.

10. Co bys vzkázala svým fanouškům?

Nejsem si jistá, jestli mám nějaké fanoušky, ale pokud ano, tak moc děkuju za podporu, neskutečně si jí vážím a doufám, že je můj blog bude i nadále bavit a budou ho navštěvovat pravidelně a rádi!
Děkuju za rozhovor!:)

Nadpisky do menu - Water bubbles

19. dubna 2014 v 21:11 | Michelle |  My graphic
Čus!
Poprvé na tenhle blog zkouším přidat mojí grafiku, a to v podobě nadpisků do menu. Pokud by někdo chtěl i nadpisek na přání, nebráním mu, aby si ho objednal, ale nechce se mi psát samostatný článek o objednávce, moc lidí asi nebude :/ Takže mi popřípadě písněte na mejla (v menu v "kontakt") a domluvíme se ;)


- Ale mám tu pro používání nadpisků i pár pravidel:
  • Napiš do komentářů, že si nadpisky bereš
  • Nevydávej nadpisky za své
+ pokud jsi fakt čestný/á, dej si mou ikonku nebo odkaz na můj blog do menu - ale tohle není až tak úplně povinné
Úvaha: Zombie apokalipsa

18. dubna 2014 v 19:34 | Michelle |  My piffles (a co se jinam nevešlo)
Zdárek, lidičky!
Po dlouhé době mě zase napadlo nějaký psatelný téma a konečně jsem se dokopala k tomu, abych ho i napsala :)
Včera jsem s Lililou na rameni seděla nad noťasem a koukala na "Živí mrtví" a hned po tom na "Já legenda". A pak mě to napadlo: Co kdyby svět opravdu ovládli zombie? Co kdyby na světě byla už jen malá hrstka lidí společně s tebou? A nebo... kdybys ty sám byl zombie? Každopádně... obojí je dost blbý :/ Ale když už by se jedno z toho stalo, co byste dělali? Já si na stezkách odvahy na táboře sice hraju na hrdinu, ale jinak jsem hrozněj strašpytel... vždyť já se v určitých chvílích bojím i ticha :D A když už bych byla jedna z posledních na světě, zalezla bych si někam, kde by mě podle mýho názoru nikdo z mrtváků nenašel a počkala, až to přejde. No jo, chyběla by mi potrava, ale co, tím místem může bejt klidně mnou náhodně nalezená lokace, kde je ještě pár lidí a potravu apod. mají. Nebo bych si zahrála na super samotáře a lovila si v lese jeleny a vevrky a pak si je v klidných večerech opékala na ohni :D
Ale v té druhé situaci, kterou jsem psala (že bych já sama byla zombie) bych asi nedělala nic. Byla bych přece už mrtvá, jen by mě cosi v mozku prostě pohánělo, že bych sotva chodila a měla bych jedinou potřebu: jíst. Tak... co byste dělali vy? Co jinýho taky, že? :D

A protože můj mozek je jaksi... retardovanej a omezej :D - nechci sem psát další moje úvahy o zombie apokalipse - to už by na vás bylo asi moc :DMoje kresba: NikolsLife

12. dubna 2014 v 23:16 | Michelle |  My art
Zduř, lidičky!
Zkoušela jsem nakreslit youtuberku, která si říká NikolsLife. Je to jedna z mých oblíbeným youtuberek ;)
Možná tento obrázek najdete zítra na jejím facebooku, poslala jsem jí ho totiž (Její FB - ZDE) ;)

Úprava fotky: foto efekty - instagramMoje kresba: Demi lovato, Taylor Lautner

10. dubna 2014 v 13:58 | Michelle |  My art
Po delší době opět Čus, lidi!
Zkoušela pro kamarádky ve třídě asi před rokem nakreslit jejich "hrdiny". Obrázky jsem dneska opět našla při přehrabovávání se ve starých věcech a napadlo mě, že bych je sem mohla dát. Tak snad se budou líbit ;)photo edited for free at www.pizap.com


photo edited for free at www.pizap.com